10.04. 2019

Mezinárodní projekt – Naše výrobky a loga, která svět zná

V další projektové aktivitě si žáci 8. ročníku se svými vrstevníky v Polsku vzájemně předali informace k tématu „Naše výrobky a loga, která svět zná“. Děti z českého týmu s hrdostí popisovaly hračky Cheva, Igráček, Merkur, Seva. Skupina dívek vytvořila prezentaci na české sklo, porcelán, bižuterii a granátové šperky. Chlapci zmínili značky Avia, Škoda, Karosa, Tatra a Zetor. Samozřejmě nezapomněli ani na známé české potraviny a nápoje. Polskou skupinu potěšilo, že znají české Granko, Kofolu a Studentskou pečeť.

Polské děti naopak zjišťovaly, jak dobře v Čechách znají loga CCC, 4F, Wawel, Pudliszki a Winiary.

Práce na tématu byla pro žáky zajímavá. Mimo nových poznatků si procvičili i dovednosti spolupráce a prezentování svých výsledků pomocí ICT nástrojů.

Mgr. Iva Krsková

Den ve středověku

Den 21. prosinec 2022 vstoupí do historie naší ZŠ, protože…

Šablony III.

Desatero pro primární prevenci