23.02. 2017

Zubní hygiena na 1. stupni

Málokdo z nás chodí rád k zubaři, a abychom ho nemuseli navštěvovat více než je nutné, je důležité o zuby dobře pečovat. Proto v pondělí 16.1.2017 přišly za žáky 1. stupně dvě studentky lékařské fakulty z Hradce Králové, aby jim ukázaly, jak si správně čistit zuby. Nejprve dětem pověděly něco o stavbě a složení zubů, ukázaly jak by měl vypadat správný kartáček a seznámily je se správnou technikou čištění zubů. Aby nezůstalo jen u teorie, tak si děti, které si donesly z domu své kartáčky, prakticky samy na sobě vyzkoušely jak si co nejlépe zuby vyčistit pod odborným dohledem budoucích lékařek. A teď, když budou dodržovat vyzkoušenou metodu čištění, se už nemusí zubaře bát.

1.stupeň

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…