24.10. 2023

Zlaté a postupové Voděrady

Opět po roce se vybraní žáci 8. a 9. tříd vydali bojovat na okrskové kolo ve florbalu, které se letos konalo ve Voděradech. Náš tým do Voděrad 19. října přicestoval v brzkých ranních hodinách a využil volnou hrací plochu k důkladné přípravě, která přinesla své ovoce. Před začátkem turnaje žáci byli rozhodnuti nechat na hřišti úplně vše a poprat se o postup do finále okresní soutěže, do které postupovali dva nejlepší celky tohoto dne. Celý den panovala v našem týmu skvělá nálada, která se následně přenesla do každého utkání.
V cestě do vysněného finále okresu nám postupně stály týmy Borohrádku, Dobré, Voděrad, Skuhrova a Častolovic. Ani v jednom utkání naši chlapci neokusili hořkost prohry a naprosto zaslouženě si odvezli první místo ve skupině a garanci postupu do dalšího kola.

Výsledky:

Kostelec : Borohrádek – 5:1
Kostelec : Dobré – 2:1
Kostelec : Voděrady – 2:1
Kostelec : Skuhrov – 1:0
Kostelec : Častolovice – 4:2

Derby se ZŠ Častolovice bylo neoficiálním finále, protože oba dva týmy neztratily do začátku tohoto utkání ani bod. V tomto utkání naši žáci podali soustředěný výkon, kdy velmi brzy vedli 3:1 a následně se naše formace začaly intenzivně prostřídávat, aby se ještě zvýšila vytíženost některých hráčů, kteří neměli v průběhu turnaje tolik příležitostí se dostat do hry. Výsledek 4:2 znamenal utvrzení prvního místa ve skupině. Gratulujeme také ZŠ Častolovice ke druhému místu a uvidíme se spolu opět na finále okresní soutěže.

Chtěl bych poděkovat všem členům našeho týmu za vzornou reprezentaci naší školy.
Nyní nás čeká ještě pár tréninků, vyladění chyb a vylepšení souhry některých hráčů a budeme a budeme netrpělivě vyhlížet finále okresu!

Sestava: Šeda, Bon, Hubálek, Šťastný, Mejtský, Fuksa, Marek, Hladký, Podstavek, Svatoš, Baláč, Stříteský, Šlaj

                                                                                                                                                     

Aleš Poláček

Více fotografií

ŠD - Den otců

Den otců se slaví každou třetí neděli v červnu.  Zná ho…

Přehazovaná

Ve čtvrtek 13. června se vybraní žáci 5. tříd zúčastnili…

Netradiční pohybové hry

Pohybem ku zdraví, aneb sportování není nikdy dost. V pátek 7….