06.06. 2016

Zajímavá archeologie

O tom, že Kostelec nad Orlicí je zajímavé město z mnoha pohledů, se mohli žáci 2. stupně ZŠ Gutha-Jarkovského přesvědčit ve čtvrtek 2. června. Na besedu s nimi přijela PhDr. Martina Beková, archeoložka Okresního muzea Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou. V hodinovém povídání paní doktorka představila našim žákům stručně okolnosti vybudování našeho města – toulali jsme se v pravěku, středověku, ale i v současnosti. Odhalila některé zajímavé okolnosti z dávné historie Kostelce. Svůj výklad paní doktorka zaměřila i na naši školu, konkrétně na dvůr, na němž dnes stojí nové školní šatny. Popsala nám archeologický výzkum, který zde probíhal, zmínila nálezy, jež zde byly odkryty. Paní doktorka připravila pro žáky historickou mapu města, na níž si každý může najít místo, kde bydlí a tak zjistit, zda toto místo je pro archeology něčím zajímavé. V následujících dnech si žáci mohou do IC zajít zahrát hru, která je zavede do historického centra našeho města.

Eva Voborníková

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…