22listopadu 2019 na naši školu zavítali studenti a učni ze Střední školy služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové. Jejich návštěvě předcházelo velké očekávání, protože prezentace oborů této SŠ je tradičně spojena s praktickými ukázkami, které jsou pro žáky zajímavé a atraktivní. Po úvodních slovech Mgr. Matouše, zástupce pro praktické vyučování, vzniklo v našem integračním centru pět pracovních koutků. Žáci si vyrobili drobná květinová aranžmá, ochutnali vlastnoručně namíchané ovocné koktejly, odvážné zájemce budoucí kosmetičky ozdobily tetováním. Největší fronta se však tvořila u kadeřnic, kde si zejména chlapci nechávali barevnými spreji oživit účesy. Slečna fotografka, pokud právě nepořizovala fotodo-kumentaci probíhající akce, promítala prezentace z výstav prací studentů a zodpovídala dotazy žáků.
Žáci hodnotili setkání se středoškoláky kladně a věřím, že strávený čas byl přínosný pro všechny žáky bez ohledu na to, kam si přihlášku podají.
H. Stará
Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…
Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….
Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…