23.02. 2024

Žáci 5. tříd objevovali vesmír

Přestože den začal deštivým počasím, návštěva hvězdárny a planetária v Hradci Králové slibovala fantastický zážitek. V planetáriu nás přivítali naši průvodci, se kterými jsme zhlédli 3D projekci. Nad našimi hlavami se otevřel vesmír v celé jeho kráse a my prolétli naší sluneční soustavou, navštívili jsme její planety a poznávali souhvězdí. Po přesunu do hvězdárny si žáci mohli prohlédnout hvězdářské dalekohledy, kterými bychom mohli pozorovat oblohu, kdyby nám v tom nebránil vytrvalý déšť. Na pohyblivém modelu Země, Slunce a Měsíce jsme si připomněli, jakým způsobem dochází k zatmění Měsíce i jeho fáze, které můžeme vídat na noční obloze. Na závěr si děti nakoupily krásné suvenýry, které jim jejich dopoledne strávené v hradecké hvězdárně a planetáriu mohou ještě dlouho připomínat. Doprava i vstupné bylo hrazeno z projektu OP JAK.

Více fotografií

ŠD - Den otců

Den otců se slaví každou třetí neděli v červnu.  Zná ho…

Přehazovaná

Ve čtvrtek 13. června se vybraní žáci 5. tříd zúčastnili…

Netradiční pohybové hry

Pohybem ku zdraví, aneb sportování není nikdy dost. V pátek 7….