14.12. 2012

Z pohádky do pohádky.

Dne 13.12.2012 sehráli žáci sedmých a osmých tříd pohádky Mrazík a Království za kačku pro děti z MŠ, první stupeň naší školy i pro rodičovskou veřejnost. Scénáře a nápady vznikaly v SSP, kde děti představení připravovaly asi dva měsíce. Počáteční rozpaky i obavy se časem rozplynuly a děti si svoje vystoupení opravdu užily. Byly odměněny zaslouženým potleskem a tleskám jim také jako jejich učitelka, protože vystoupit před publikem není pro každého jednoduché. Zbavit se trémy, naučit se někdy opravdu krkolomný text, ještě zpívat a tancovat – to chce už pěkný kousek odvahy. Doufáme, že jsme přispěli asi dvě stovkám diváků malým dárkem pod pomyslný školní stromeček.

Soňa Luňáčková

Více fotografií najdete ve fotogalerii.

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…