Proč mívají někteří žáci malůvky v rozích sešitů? Proč si občas bezděčně čmárají? – Na tyto otázky si zkoušeli odpovědět žáci ve výtvarném bloku automatické kresby.
Objevovali, že ruka může kreslit jakoby sama bez ovlivnění rozumem a vědomím. Učili se využívat pravou mozkovou hemisféru, které si připisují funkce intuice, představivosti, tvořivosti a denního snění. Po navození uvolněného stavu začali vytvářet díla spojená s intuicí a kreativitou.
V další části výtvarného bloku se pokoušeli vnímat věci kolem sebe a kreslit to, co vidí.
Vznikla originální díla bez ohledu na to, zda mají žáci dosavadní zkušenosti s kreslením. Děti tak došly ke zjištění, že ať již mají výtvarný talent nebo ne, jsou schopni vytvořit krásné obrázky.
Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…
Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….
Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…