06.04. 2017

Vynášení Moreny

"Přišlo jaro do vsi,

kde jsi , zimo, kde jsi?

Byla zima mezi náma

a teď už je za horama,

hu, hu, hu,

jaro už je tu."

Týden před prvním jarním dnem si děti v hodinách výtvarné a pracovní výchovy vyrobily Morenu. Pracovaly ve skupinkách a z donesených materiálů vytvořily na dřevěné tyči slaměnou figurínu smrtky. Při čtení jsme si vyprávěli, že Morena je stařena, přísná a spravedlivá vládkyně nevlídné zimy, kdy příroda odpočívá a čerpá nové síly. Počkaly jsme si na hezké počasí a hodily společně Morenu do řeky. Doufáme, že spolu s Morenou zmizí nemoci a zima. Vycházka se vydařila a těšíme se na další akci.

J.Havlová a žáci 3.B

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…