21.12. 2015

Výlet do Potštejna

Ve čtvrtek 3. prosince 2015 jsme my, žáci 4.A a 4.B ZŠ Gutha-Jarkovského v Kostelci nad Orlicí, jeli do Potštejna na „Vánoční příběh“. Celá akce se konala v zámku a na jeho nádvoří.

Nejdříve jsme šli do cukrárny na svačinu – jablečný štrúdl a ovocný čaj. Po namáhavé cestě vlakem se přeci musí nějaká ta energie zase načerpat! Samotné představení probíhalo v zámku. Bylo o holčičce Barunce, která se chtěla jít podívat do Betléma na malého Ježíška. Jenže háček byl v tom, že cesta do Betléma je nebezpečná a velice dlouhá. A tak se večer, když jde Barunka spát, objeví anděl Ariel, který Barunku doprovází až do Betléma. Cestou potkají pasáčka ovcí jménem Josue, zlého vojáka, obchodníky a tři krále. Cesta dopadla skvěle! Barunka viděla Marii, Josefa a hlavně malého Ježíška!

Výlet se mi líbil. Příští rok bych ho chtěla zase vidět.

za žáky čtvrtých tříd Josefína Adéla Jechová

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…