06.06. 2016

Výlet do planetária

V úterý 10. května 2016 se páté třídy vydaly na exkurzi do hvězdárny v Hradci Králové. Nejdříve jsme šli do nové budovy planetária. Byl tam sál, kde promítali na strop oblohu. Viděli jsme denní cyklus. Následovala přednáška o souhvězdích s ukázkou všech planety Sluneční soustavy i Pluta. Nakonec nám pustili film o vesmírných kolizích. Po ukončení prohlídky nové budovy planetária jsme se přesunuli do staré budovy. Ukázali nám malý model denního, měsíčního a ročního cyklu. Ke konci programu nám ukázali hvězdářský dalekohled namířený na Slunce. Ale nesměli jsme se podívat přímo, protože bychom si mohli poškodit zrak. Před dalekohled dali kus papíru a téměř ihned shořel. Proto nám to promítali na zeď. Moc se mi to líbilo.

Autor: Haberland Patrik, žák 5.A

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…