23.02. 2015

Víš, co jíš?

Začátkem ledna jsme měli ve 2.C zvláštní návštěvu - paní lektorku Ivanu Eliášovou, která u nás ověřovala připravovaný interaktivní projekt Ministerstva zemědělství ČR ,,Víš, co jíš?“ S dětmi si povídala o správné výživě a vitamínech, jak je důležité, kolik a co pijeme nebo o správném zacházení s potravinami. Děti se tak např. dozvěděly, proč by si měly ovoce i zeleninu před jídlem řádně umýt teplou vodou nebo proč nekrájet jablíčko na prkénku, kde se krájelo syrové maso. Dvě hodiny, kdy poslouchaly, zpívaly, skládaly puzzle na IT tabuli, malovaly a vymýšlely ,,hodné a zlobivé“ bakterie, utekly jak voda a nikdo neměl čas se nudit a už vůbec ne zlobit.

Věřím, že tento projekt se bude líbit dětem z ostatních škol stejně, jako se líbil dětem z 2.C.

D.Veiserová

Video a fotogalerii najdete na:

https://www.youtube.com/watch?v=R5Voh8WbRPg#t=28

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…