19.09. 2019

„Usmívání“ v 5.B

Ve středu 11. 9. 2019 jsme zavítali na výstavu do galerie Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Název výstavy nás příjemně naladil a všichni jsme se těšili na prostory zámku a hlavně na obrazy, které byly poetické, legrační, ale hlavně krásné.

Děti měly možnost dozvědět se, co se skrývá pod pojmem karikatura, jaký je rozdíl mezi kreslířem a malířem, a hlavně zjistili, že s úsměvem jde všechno lépe a humor může být skrytý v obrazech i textu. A kdo ho objeví, tomu se životem proplouvá snadněji.

Z galerie Nového zámku jsme byli nadšeni a umělecký zážitek jsme si užili, ale hlavně prožili!

Mgr. Lucie Felcmanová

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…