04.09. 2023

Třídíme s želvou Bellou

Někteří žáci 5 .A se zapojili do krajského projektu “Čistá obec, čisté město, čistý kraj a přihlásili se do soutěže „Třídíme s želvou Bellou. Úkolem bylo vytvořit zvíře ze ZOO, vymyslet jméno zvířete a napsat krátké povídání o tomto zvířeti. K výrobě zvířete bylo nutné použít věci a materiály, které již posloužily a byly by vyhozeny do odpadu. Děti se ve skupinách s nadšením pustily do výroby zvířátek z recyklovaného odpadu. Do soutěže jsme odeslali želvu Amandu a žirafu Tommy. Soutěže se zúčastnilo 11 škol s dvaceti výtvory. Žirafa Tommy  se umístila na 6. místě a želva Amanda na 14. místě. Děti si opravdu zaslouží pochvalu, neboť zvířátka se jim povedla a uvědomily si, že i z odpadu se dá vytvořit něco nového a hezkého. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Libuše Chmelařová

Více fotografií

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…