01.11. 2022

Stromy přání

Podzim byl v plné kráse a my jsme se s žáky rozhodli si barevnou podzimní atmosféru přenést do výtvarné výchovy. Děti se rozdělily do skupinek. Každá z nich dostala arch balicího papíru, na který si nejdříve společně načrtly tužkou kmen stromu s větvemi, a pak se vrhly do malování temperovými barvami. Na další dvouhodinu výtvarné výchovy si žáci přinesli vylisované listy. Protože naše stromy nebyly obyčejné, ale děti malovaly stromy přání, vybraly si jeden z vylisovaných listů, na malý papírek napsaly své přání, nalepily ho zespodu svého listu, který následně přilepily na svůj strom. Další listy si natřely temperovými barvy laděnými do podzimu a obtiskovaly na svoje stromy přání.

O přání jsme si s žáky povídali i během slohové výchovy, sami přišli na to, že si mohou přát nejen hmotné věci, ale i abstraktní. Byla jsem mile překvapena, že při psaní přáníček si děti daly záležet a zamyslely se nad tím. Celkové hodnocení práce ze strany dětí bylo pozitivní, za což jsem byla ráda. 

Mgr. Sabina Martincová a žáci z 4. A

Více fotografií

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…