12.10. 2017

Stanou se ze šesťáků čtenáři?

V pátek 6.10.2017 navštívili žáci tříd 6.A a 6.B Městskou knihovnu v Kostelci nad Orlicí. Zde se jich velmi ochotně ujala paní Simona Kňourková. Seznámila děti s tím, co je knihovna, jak probíhá půjčování knih, kdo a jak se může do knihovny přihlásit.

Hlavní náplní této návštěvy však byl on-line katatalog . Žáci byli poučeni, jak v katalogu knihu vyhledat, jak získat další užitečné a potřebné informace nejen o knize, ale i o autorovi. Nakonec byly pro děti připraveny konkrétní úkoly, kdy jednotlivci měli možnost si práci s on-line katalogem prakticky vyzkoušet.

Žáci obou tříd byli velmi šikovní. Mnozí již do knihovny chodí a možná, že i další se po této návštěvě, do ní přihlásí.

Eva Voborníková

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…