18.10. 2022

Stanou se z nich čtenáři?

V úterý 11.10.2022 se žáci tříd 6. A a 6. B zúčastnili v rámci výuky literatury exkurze do Městské knihovny v Kostelci nad Orlicí. Během této návštěvy se seznámili s fungováním této instituce, se způsobem registrace, s půjčováním knih i s péčí o ně. Šesťáci zjistili, že v knihovně si každý může najít tu správnou knížku pro sebe. Záleží jen na tom, co je zajímá. Vždyť v celé knihovně se nachází přibližně 45 tisíc knih. Že by si nedokázali vybrat? Jde jen o to chtít začít číst. Možná se i mezi dnešními účastníky exkurze najdou noví zájemci a přijdou si brzy se svými rodiči vyplnit přihlášku.

Touto cestou moc děkuji paní Simoně Kňourkové za přípravu akce a za milou péči, již našim žákům věnovala.

Eva Voborníková

Více fotografií

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…