15.04. 2016

Spaní s pohádkou

Ve škole čteme sami, ale tentokrát jsme udělali výjimku. Poprosili jsme rodiče, aby nám přišli chvilku číst. Měli jsme pro ně připravenou knížku „Tatínku, ta se ti teda povedla“ od Zdeňka Svěráka. Přišly maminky, dokonce i jeden tatínek a moc hezky se poslouchali. Pak měly pro nás paní učitelky připravenou čtenářskou dílnu. Všichni jsme si přinesli svou knížku ke které jsme měli za úkol vytvořit vizitku. Knížky jsme dali na lavice a každý z nás si vybral podle vizitky knížku kamaráda, která ho zaujala. Chvilku jsme si v ní četli. Sdíleli jsme své postřehy ze čtení ve dvojicích a na konec všichni v kruhu. Zjistili jsme tak, kterou knížku si určitě půjčíme a přečteme. Velice se nám líbila hra „Riskuj s pohádkou“, kde jsme si ve družstvech volili otázky z pohádek. Všichni jsme se ale už těšili, až se setmí a půjdeme na stezku odvahy. Tentokrát se někteří čtvrťáci převlékli do masek a trochu nás cestou světýlek postrašili. Všichni krásně unaveni zalehli a pomalu jsme se nořili do pohádkových snů.

Žáci 3. C . a 4. C

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…