17.05. 2023

Skanzen Krňovice - exkurze 5. tříd

Třídy 5.A a 5.B navštívily v pátek 12. května skanzen Krňovice. Žáci se zde seznámili se životem našich předků. Mohli si prohlédnout dobové vybavení domácností, řemeslné nářadí, zemědělské náčiní a strojní vybavení. Z lidových staveb nás nejvíce zaujal nově postavený větrný mlýn. Na závěr exkurze si každý žák vyrobil tradičním způsobem mýdlo. Počasí nám přálo a hlavně se děti dozvěděly mnoho zajímavého ze života vesnického lidu v dobách minulých.                                              

Mgr. Libuše Chmelařová a Mgr. Lucie Ryšková

Více fotografií

Atletický čtyřboj staršího žactva - okresní kolo

Nejenže jsme se zúčastnili, ale my jsme i vyhráli. Ve…

Atletický čtyřboj mladšího žactva

Okresní kolo V letošním roce měla organizaci čtyřboje v mladší kategorii na…

Memoriál Václava Cífky 2023

… očima tříd Memoriál Václava Cífky 5.5.2023 – aneb  šesťákům…