17.05. 2023

Skanzen Krňovice - exkurze 5. tříd

Třídy 5.A a 5.B navštívily v pátek 12. května skanzen Krňovice. Žáci se zde seznámili se životem našich předků. Mohli si prohlédnout dobové vybavení domácností, řemeslné nářadí, zemědělské náčiní a strojní vybavení. Z lidových staveb nás nejvíce zaujal nově postavený větrný mlýn. Na závěr exkurze si každý žák vyrobil tradičním způsobem mýdlo. Počasí nám přálo a hlavně se děti dozvěděly mnoho zajímavého ze života vesnického lidu v dobách minulých.                                              

Mgr. Libuše Chmelařová a Mgr. Lucie Ryšková

Více fotografií

Okresní kolo v atletickém čtyřboji mladších žáků

Po středečním úspěšném čtyřboji starších žáků v Kostelci jsme se v pátek…

ŠD - Malování na kamínky

V úterý 14. května jsme se sešli ve školní družině Erbenova…

1. C v knihovně

Ve čtvrtek 9. května se prvňáčci ze Skály opět vydali…