16.04. 2024

Semiramis

Naposledy v letošním školním roce proběhl blok Semiramis v rámci kolektivu 8. A. Opět k nám přijela lektorka Barbora Lněničková, aby žáky provedla tématem, který si děti vybraly na minulém setkání, tentokrát „Žijeme online“.

Jako již tradičně se na začátku všichni usadili do kruhu, napsali si jmenovky, aby se Báře připomněli a mohli jsme začít. Po zmíněném úvodu si zahráli pohybovou hru s kolíčky, která je náramně bavila. Brali je svým spolužákům z jejich oblečení, poté je zase museli zpět umisťovat. Na závěr proběhlo zhodnocení. Poté byly na zem rozmístěny listy papíru s popisy, s kým sdílet online. Lektorka uváděla příklady situací a oni se přemisťovali k tomu, s kým by sdíleli oni. Poslední proběhla skupinová práce, kdy rozebírali přidělené účty ze sociálních sítí, co je na nich špatně, sdělovali pak ostatním. Po závěrečné diskusi se přečetli anonymní dotazy na Báru a mohli si vybrat téma na příště. Tím bude „ Ty a já“ – partnerské vztahy. Už teď se mají na co těšit!

J. Kapuciánová

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…