Svátek svatého Martina slavíme každoročně 11. listopadu a dle lidových tradic k němu neodmyslitelně patří husí pečeně. Co ale víme o světci, který dle pranostiky často přináší i první sníh? Martin je patronem vojáků, koní, jezdců, hus i vinařů. Nejčastěji bývá zobrazen na koni s půlkou pláště a žebrákem.
Ve školní družině jsme si tento svátek připomněli. Nejprve se děti seznámily s legendou o svatém Martinovi a pak již následovaly tvořivé aktivity. A jak se dětem povedly? Posuďte sami dle fotografií.
Mgr. Jitka Šveidlerová – ŠD Erbenova




Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…
Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….
Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…