14.09. 2021

ŠD - Ekologie, recyklace


V dnešní době začínáme čelit mnoha environmentálním výzvám. Týkají se klimatu, trvale udržitelného rozvoje a stavu životního prostředí. Jak připravit na tyto výzvy budoucí generaci? Jak se s dětmi bavit o takto závažných tématech a zároveň je neděsit? Naše děti by měly být na řešení stavu životního prostředí připravené a měly by je brát jako běžnou součást svého života.
Lektorka z oboru ekologie si pro děti ve školní družině připravila zajímavé povídání, např. co je to přímá a nepřímá recyklace, třídění odpadu, jak se recyklují nápojové kartony, papír či plast. Děti se dozvěděly, co je to UPCYKLACE, což je přetváření použitých věcí k jinému účelu. Po této přednášce si děti pomocí zažehlovací techniky vytvářely různé obrázky, které se jim moc povedly.
Ve školní družině také třídíme odpady, často vyrábíme z papíru či z plastu různé výrobky. Vedeme děti, jak se správně chovat k přírodě a jak přispět k lepšímu životnímu prostředí.
                                                                                                

Mgr. Jitka Šveidlerová – ŠD Erbenova

Více fotografií

Žáci 5. tříd objevovali vesmír

Přestože den začal deštivým počasím, návštěva hvězdárny a planetária v Hradci…

Exkurze do Zoo Troja

V úterý dne 24. října jsme se navzdory nejistému počasí, avšak…

Za korunovačními klenoty

Exkurze Opočno Ve čtvrtek 21. září jsme vyjeli na opočenský…