17.05. 2023

ŠD - Den slunce

3. května je den Slunce. Poprvé se tento den začal slavit v roce 1972 v USA. Od té doby se rozšiřuje do ostatních států. Hlavním důvodem, proč tento svátek vznikl, bylo, že sluneční energie probouzí vše živé na naší planetě.

S dětmi jsme si o sluníčku povídali a přečetli několik zajímavých informací. Děti se dozvěděly např., že je Slunce hvězda, která se otáčí kolem své osy, paprsek Slunce dorazí na Zemi přibližně za 8 minut, Slunce je tvořeno různými plyny, kdy nastává zatmění Slunce, a proč je Slunce pro naši planetu důležité.

Poté si děti vyrobily sluneční hodiny a na zahradě jsme si zahrály běhací hru Třídění sluníček.

Děti povídání o sluníčku zajímalo a s nadšením vyráběly i hrály hru.

                                                                                   Jitka Bezdíčková, ŠD Erbenova

Více fotografií

Atletický čtyřboj staršího žactva - okresní kolo

Nejenže jsme se zúčastnili, ale my jsme i vyhráli. Ve…

Atletický čtyřboj mladšího žactva

Okresní kolo V letošním roce měla organizaci čtyřboje v mladší kategorii na…

Memoriál Václava Cífky 2023

… očima tříd Memoriál Václava Cífky 5.5.2023 – aneb  šesťákům…