Poslední listopadový týden jsem si s dětmi ve školní družině povídala o Praze. Je to jedno z nejkrásnějších měst světa. Na poměrně malém prostoru je umístěno mnoho historických památek. Děti si přinesly pohlednice, obrázky i knihy o různých stavbách hlavního města. Se zájmem si prohlížely např. Karlův most, Pražský hrad, chrám Svatého Víta, orloj, který je umístěn na Staroměstském náměstí i malebné uličky Starého města. Vyprávěli jsme si o Národním divadle, které bylo postaveno z prostředků a peněz získaných sbírkou celého národa, ale také že nejstarší vysoká škola ve střední Evropě se jmenuje Karlova univerzita. Založil ji nejvýznamnější český panovník Karel IV. Děti byly zvídavé, poslouchaly se zaujetím a tak závěrečný vědomostní test všichni hravě zvládli.
Mgr. Jitka Šveidlerová –ŠD Erbenova
Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…
Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….
Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…