21.06. 2017

ŠD - Beseda

Pondělní beseda s p. Renatou Moravcovou ukázala, jak je těžké vyrovnat se se slepotou. Paní Renata oslepla v 31 letech po těžké cukrovce. Nyní má transplantovanou ledvinu a slinivku. Dětem vyprávěla, jak se s tímto handicapem vyrovnávala. Má k dispozici vodícího pejska, který jí pomáhá v její obtížné situaci. Děti si mohly zkusit pracovat se slabikářem, váhou, hodinkami a slepeckou holí pro nevidomé. Na závěr děti upřímným potleskem poděkovaly za tento poutavý a srdcervoucí výklad.

Eva Langrová

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…