23.01. 2017

Sbírka plyšových hraček pro záchranáře

- Jednotka SDH Kostelec nad Orlicí a zdravotnická záchranná služba

Městský úřad Kostelec nad Orlicí ve dnech 27.12.2016 – 6.1.2017 vyhlásil sbírku, do které jsme se s dětmi ze školní družiny rozhodly zapojit. Jak už název napovídá, sbírka se týkala „plyšáčků“, které poslouží dětem účastnících se dopravních nehod, nebo jiných krizových situací a zmírní tím dopad na jejich psychiku.

Děti ze školní družiny byly moc ochotné se podělit o svoje „plyšáčky“ a donesly jich do družiny obrovské množství.

5.1.2017 jsme se vydaly s dětmi předat osobně plyšové hračky na úřad p.Slezákové, která nám moc děkovala. Také nám ukázala místnost, kde plyšáky skladují – bylo jich tam mnoho.

Moc děkuji dětem i rodičům, že se sbírky zúčastnili.

Tereza Zimová, vychovatelka ŠD

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…