04.05. 2015

Rusalka

„Zkusili jste si někdy zahrát roli Rusalky nebo vodníka?“ Žáci ze třídy 5.A si při hodině čtení ve skupinách vyzkoušeli dramatizaci části literárního textu opery Rusalka od Antonína Dvořáka. Pojetí ve skupinách bylo různorodé, někteří si přinesli obleky pro autentičnost rolí, jiní i bez obleků ztvárnili roli naprosto přesvědčivě, že by jim mnozí herci či herečky mohli závidět. Filip Dubský v roli Ježibaby neměl konkurenci. Hodinu jsme si všichni moc užili a já se již dlouho tak od srdce nezasmála.

Mgr. Martina Burdová

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…