11.10. 2013

Romantická exkurze

praha

Ráno jsme se probudili,

na nádraží připádili.

Měli jsme sraz se školou

na exkurzi povinnou.

Od Doudleb už jede vlak

směr Praha – je to tak.

Ve vlaku jsme hry hráli,

Kostelec viděli už jen v dáli.

Do Prahy jsme dorazili

a všichni se zarazili.

Šlapali jsme naštěstí

k Václavskému náměstí.

Svatý Václav na koni

a my všichni nadšeni.

Staroměstská radnice

líbila se nám velice.

Na orloji kostra zvoní,

dvanáct apoštolů ji tam honí.

Karlův most je Prahy skvost,

proto ho navštíví každý host.

Na Petřín se hezky kouká,

nahoře pak vítr fouká.

V zrcadlovém bludišti

byli jsme jak na hřišti.

Malí velcí tlusťoši,

nebyli jsme lenoši.

Na Pražském hradě

čekali jsme v řadě.

Z dálky už nás vítal

chrám svatého Víta.

Metro bylo fakt rychlé,

pro nás trochu nezvyklé.

Rychlík pádil ke Kostelci,

dnes jsme byli všichni borci.

Doma pěkné povídání,

spokojené usínání

a pro paní učitelku

velké děkování.

Díky, díky, díky!

žáci 5. C

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…