06.10. 2016

Pražský hrad

Brzy ráno třídy 4. C a 5. C vyrazily vlakem ku Praze. Na hlavním nádraží nás čekala paní průvodkyně, která nás hned odvedla na Václavské náměstí. Seznámila nás se sochami stojícími u svatého Václava. Typovali jsme, jak široké a dlouhé je toto náměstí. Délka 750 metrů nás překvapila. Metrem jsme přejeli k Hradu. Obdivovali jsme chrám svatého Víta i dělníky, kteří bez použití dnešní techniky dokázali tento skvost postavit. Paní průvodkyně nám vše ukazovala a vysvětlovala. Zavedla nás i do Vladislavského sálu a Zlaté uličky. Cestou zpět k vlaku jsme se stavili v Mc Donaldu. Praha je krásná. Škoda, že jsme neměli více času, abychom zvládli více památek. Určitě bychom se sem opět chtěli vrátit.

Třída 4. C a 5. C

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…