04.11. 2013

Pravěk – návštěva v DDM

Koncem října si pro žáky 1. stupně DDM v Kostelci nad Orlicí připravil nádherný program. Hned na začátku nás čekaly kouzelné dveře. Jakmile jsme jimi prošli, ocitli jsme se zpátky v minulosti. Posun v čase byl obrovský. Programem nás provázela jako vždy paní Drahuška. Seznámila nás s prvotními dějinami naší Země, od jejího samého začátku až po vznik člověka. Ukázala nám nalezené zkameněliny, provedla nás výstavou o různých prehistorických rostlinách a živočiších. Nejvíce se nám líbilo, že jsme mohli vyzkoušet i různé činnosti. Odlévali jsme ze sádry zkameněliny, zkoušely rozdělat oheň jako Kopčem z Lovců Mamutů a dokonce jsme i tkali látku. Program se nám všem moc líbil. Už se těšíme na příště, co pěkného pro nás zase paní Drahuška Paulusová připraví.

Mgr. Markéta Šlajová

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…