09.12. 2013

POTŠTEJNSKÉ PUTOVÁNÍ DO BETLÉMA

potstejn

Potštejnský anděl Ariel nás pozval ve vánočně vyzdobeném zámku do tajemného příběhu vánoc. Zvídavá holčička Barunka pátrala po původu vánočních oslav a my spolu s ní doputovali až do Betléma. Tam nás čekali Tři králové K+M+B, Josef, Marie a hlavně jesličky s malým Ježíškem. Zámecké místnosti byly krásně vyzdobené v duchu starých vánočních tradic, a tak jsme se opravdu mohli přenést na počátek našeho letopočtu.

V zámecké cukrárně jsme měli připraveno občerstvení – teplý čaj a cukroví.

Na závěr jsme se zúčastnili soutěže, při níž jsme psali a malovali, co bychom si přáli pro druhé.

Výlet se nám vydařil a teď už jen to nedočkavé čekání na blížící se Vánoce.

žáci 5. C + 5. A, 2.A + 2.B

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…