13.06. 2023

Pohár rozhlasu 2023

Okresní kolo Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou

Dne 16. května se na atletickém stadionu v Týništi nad Orlicí konalo okresní kolo Poháru rozhlasu, kterého se jsme se zúčastnili v hojném počtu. Celkem naše škola zaregistrovala do závodu 27 žáků ze 6.,7. a 8. ročníků.

V kategorií mladších žáků obsadilo družstvo ve složení Lingr, Kaplan, Ermak, Bon, Rind, Kopsa, Stříteský, Dohnal, Juda první místo s celkovým počtem 3617 bodů. Na dalších místech se umístila ZŠ Masarykova Rychnov nad Kněžnou (3074 b.) a ŽŠ Týniště nad Orlicí (2776 b.).

I v mladších žákyních jsme měli zastoupení také. Družstvo ve složení Bartáková, Řeháková, Hovorková, Kadlecová, Pišlová, Kubcová, Janáčková, Uhrová, Havlová získalo s celkovým počtem 3665 bodů celkové druhé místo. Na prvním místě se umístila ZŠ Opočno, která opanovala soutěž s celkovým ziskem 4302 bodů. Třetí místo obsadila ZŠ Týniště nad Orlicí (3260 b.).

V poslední kategorii, kde měla naše škola zastoupení, byla kategorie žákyň, kde nás reprezentovaly slečny z 8.ročníku. Družstvo ve složení Lipenská, Lokayová, Bezdíčková, Dostálová, Hanyková, Myšáková, Knošková, Špačková a Ochocová skončilo se ziskem 4833 bodů na stříbrné pozici. Nutno podoktnout, že od prvního místa, které obsadila základní škola Rychnov nad Kněžnou – Masarykova (4858 b.), slečny dělilo neuvěřitelných 25 bodů! Třetí místo obsadila ZŠ Solnice (4106 b.) a výsledkovou listinu uzavřela na posledním místě ZŠ Opočno (3944 b.).

Celý závod proběhl v klidné a důstojné atmosféře, žáci podávali výborné výkony, a proto tedy můžeme celou akci hodnotit jako velmi kladnou!

Snad jen jedinou kaňkou na celém dni bylo zranění slečny Bezdíčkové, které přejeme velmi brzké uzdravení!

Děkujeme všem žákům za vzornou reprezentaci na atletických závodech.

AP