21.11. 2016

Planetárium Hradec Králové

Ráno se naše třída 5. C sešla u vlaku a natěšeni jsme vyrazili do Planetária v Hradci Králové. Pokračovali jsme autobusem a pak už hurá do sálu s kopulí, kde nás čekal program s názvem Sluneční soustava. Pohodlně jsme se usadili a pozorovali oblohu nad námi. Dozvěděli jsme se plno zajímavých věcí o planetách, galaxiích, Slunci i dalších hvězdách. Shlédli jsme animovaný film o putování vesmírem a všechny nadchl i virtuální průlet Sluneční soustavou. Nakonec jsme se podívali na dalekohled. Bohužel nebylo pěkné počasí, takže jsme nemohli dalekohled využít. I tak jsme si návštěvu Planetária užili.

Třída 5. C

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…