25.11. 2015

Písničky V + W a Semaforu

V pondělí 23. listopadu 2015 se žáci druhého stupně základní školy zúčastnili koncertu hudební skupiny „Marbo“, který se konal na Rabštejně.

V první části se dozvěděli mnoho zajímavých informací o vzniku a činnosti slavného Osvobozeného divadla v Praze i o životě a osudech hlavních protagonistů, tedy J. Ježka, J. Voskovce a J. Wericha. Sálem zněly nejkrásnější a nejslavnější písně z jejich her.

Druhá část koncertu pokračovala v jiném duchu. Slova i písně byly zaměřené na tvorbu z dílny divadla Semafor. Písničky J. Suchého a J. Šlitra děti mnohem víc znají, a tak zpívali nakonec skoro všichni. Hlavně žáčky ze šestých a sedmých tříd bylo slyšet.

Celý koncert byl vhodným doplněním výuky v hudební výchově i učiva o vývoji českého divadla.

A.S.

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…