04.03. 2015

Pětka ve škole?

Pětku ve škole opravdu nikdo nemá rád… Tu „zdravou“ ale ano! Během měsíce února totiž naši školu navštívila p. D. Micherová s programem nazvaným „Zdravá pětka“.

Děti si pomocí názorných obrázků a pomůcek upevnily informace o správném režimu dne, zásadách zdravého stravování a hygieny. Zároveň získaly mnoho dalších znalostí a zajímavostí z této oblasti. Z rozhovoru vyplynulo, že mnohé děti povědomí o zdravém životním stylu mají, ale už mnohem méně jich ho dodržuje.

Vysvětlení důsledků nesprávného stravování děti vedlo k zamyšlení a některé i k předsevzetí špatné návyky odstranit. Po absolvování tohoto programu už jistě všichni mají povědomí o tom, co je prospěšné, a dokáží odlišit zdravé od škodlivého.

Mgr. M. Šlajová

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…