21.12. 2016

Orion

Poslední plánovanou aktivitou v rámci projektu „Quo vadis“ byla návštěva Centra Orion v Rychnově nad Kněžnou. O této organizaci jsme již nějaké poznatky měli díky Běhu pro Orion, kterého se naše škola zúčastnila na konci loňského školního roku. Dne 14.12.2016 jsme vyrazili do Orionu osobně, abychom se s činností tohoto centra lépe seznámili. Po úvodním přivítání a představení byly děti rozděleny do malých skupinek, které postupně navštěvovaly všechny místnosti a seznamovaly se se službami centra. Žáci viděli fyzioterapii a arteterapii, vyzkoušeli si biofeedback, práci v chráněné dílně a pohyb na vozíčku v kuchyňce.

Centrum má ve svém mottu tuto větu: „Podporujeme rodiny s dětmi s handicapem, aby mohly žít stejný život jako jejich zdraví vrstevníci.“ Po návštěvě Orionu můžeme pravdivost této věty potvrdit. Za milé pozvání děkujeme paní Hrobařové.

Mgr. M. Šlajová a 5.B

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…