02.04. 2024

Olympijský vítěz Robert Změlík inspiroval žáky základní školy

Ve středu 27.3. se žáci druhého stupně základní školy měli možnost setkat s olympijským vítězem a atletickou legendou Robertem Změlíkem. Beseda, kterou pro ně připravil, nejenomže přinesla inspirativní příběh jeho životní cesty, ale také nabídla dětem jedinečnou příležitost zapojit se do rozhovoru a fyzického testování.

Robert Změlík, který se proslavil zejména svými úspěchy v desetiboji (zlato na LOH 1992), představil žákům svoji kariéru v atletice. Od prvních kroků na dráze až po vítězství na mezinárodních soutěžích. Jeho motivující příběh o odhodlání, tvrdé práci a odolnosti vůči překážkám zaujal posluchače a nabádal je, aby neváhali sledovat své sny a věřili ve svůj potenciál.

Beseda však nebyla pouze pasivním poslechem. Robert Změlík aktivně zapojil vybrané děti do rozhovoru a zároveň s nimi provedl sérii fyzických testů, aby zkoušel jejich fyzickou zdatnost a povzbuzoval je k aktivnímu životnímu stylu. Tato interakce přinesla žákům nejenom zábavu, ale také praktické rady, jak si udržovat zdraví a silný fyzický stav. Na závěr besedy se žáci měli možnost setkat s Robertem Změlíkem osobně při autogramiádě a focení.

Celá událost byla pro žáky nejenom inspirativním zážitkem, ale také příležitostí k učení se od vzoru a k poznání důležitosti sportu a pohybu v jejich životech. Beseda s Robertem Změlíkem v nás všech zanechala pozitivní dojem a jsme velice rádi, že do naší školy tato atletická legenda zavítala a obohatila nás o své zážitky z jeho bohaté sportovní kariéry.
                                                                                                                                                                 

A.P.

Akce byla hrazena ze šablon OP JAK.

Více fotografií

Exkurze do ZOO Jihlava 1.C – 5.C

Návštěvy zoo patří mezi oblíbené výlety snad u všech dětí….

Olympiáda 2. stupeň

Dne 24. června se na naší škole konala netradiční olympiáda,…

Dopravní výchova na naší škole: Bezpečně na silnicích

Ve středu 26. června se na naší škole uskutečnila vzdělávací…