12.12. 2023

Olympijský tým

Olympijské motto: „Rychleji, výše, silněji…“

Olympijské hry se nesou ve znamení vrcholných sportovních výkonů jednotlivých sportovců, ale také v soutěžení národních reprezentací zúčastněných států. Každá země má svůj „Olympijský dům“, kde scházejí sportovci a tráví zde volné chvíle, společně prožívají soutěže, úspěchy i neúspěchy, podporují se. Národní týmová sounáležitost je zde mnohem těsnější než na jiných soutěžích celosvětového dosahu. Olympijská myšlenka a národní povědomí spojuje lidi, kteří by se běžně nepotkávali. Tvoří TÝM.

A právě týmu a týmovosti bude věnován projektový den žáků 2. stupně v rámci „Olympijského roku“. Žáci utvořili týmy napříč třídami i ročníky 2. stupně a jejich úkolem bude najít „společnou řeč“, chovat se a pracovat jako TÝM, a připravovat se na „Kostelecké olympijské hry“.