11.10. 2019

Okresní přebor žactva v atletice

Atletický přebor se ze Solnice opět vrátil na stadion do Kostelce nad Orlicí, letos poprvé zde startovali mladší i starší žáci. Účast škol nebyla velká, sešli se pouze závodníci ze šesti škol (Masarykova RK, Javornická RK, Solnice, Doudleby, Slatina a my). Výkony byly přesto kvalitní a získat medaili nebylo jednoduché. Nakonec se na stupních vítězů postupně objevili závodníci ze všech škol, což bylo příjemné.

Z našich žáků byl nejlepší , který vybojoval tři medaile, zvítězil v běhu na 60m a v běhu na 150m, ve skoku vysokém obsadil druhé místo. V mladší kategorii byly ještě velmi úspěšné , která vybojovala zlatou medaili v běhu na 600m a stříbrnou ve skoku vysokém a bronzovou v hodu míčkem. Po jedné medaili si odnesli – 2. místo v překážkovém běhu, – 2. místo ve skoku dalekém a – 3. místo v běhu na 60m. Mezi staršími se nejlépe dařilo , která zvítězila ve skoku dalekém a byla třetí v běhu na 100m. Vyhrát se povedlo také , a to ve skoku vysokém. Na stupně vítězů ještě vystoupili pro stříbro ve skoku vysokém, pro bronz ve skoku dalekém a v běhu na 100m překážek. Mezi dívkami se ještě dařilo – 2. místo ve skoku vysokém a – 3. místo ve skoku dalekém. Pěkné výkony se povedly i některým dalším sportovcům, i když na medaili to nestačilo.

Děkujeme všem za reprezentaci a gratulujeme k pěkným výkonům.

ICH

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…