18.10. 2022

Okresní přebor v atletice mladšího a staršího žactva

V úterý 4. října se na kosteleckém stadionu konal okresní přebor jednotlivců v atletice. Tento závod má mnohaletou tradici a s menšími obměnami ho naše škola pořádá ve spolupráci se ZŠ Solnice. V letošním roce nás překvapil obrovský zájem okolních škol, díky kterému byla ve všech disciplínách velká konkurence. Sešlo se zde na dvě stě závodníků a závodnic z dvanácti škol okresu (z Rychnova, Dobrušky, Solnice, Týniště, Opočna, Doudleb, Voděrad,…) a společně vytvořili skvělou sportovní atmosféru.

Žáci ze všech kategorií se spolu utkali v běhu na 60m, ve vytrvalostním běhu, ve skoku dalekém a ve skoku vysokém. Mladší žáci soutěžili ještě v hodu kriketovým míčkem a v běhu na 150m, starší žáci ve vrhu koulí a v běhu na 300m. Nejdelší trať dne 1500m, si zaběhli pouze starší chlapci.

Máme radost, že se našim žákům povedlo probojovat na stupně vítězů jak v bězích, tak i v technických disciplínách. Celkem získali 7 zlatých, 5 stříbrných a 4 bronzové medaile. Naší nejúspěšnější závodnicí byla Monika Myšáková, která zvítězila v běhu na 60m a byla druhá ve skoku dalekém. Na stupeň nejvyšší také vystoupali Jan Kroupa (300m), Ondřej Ptačovský (skok vysoký), Šimon Knoško (800m), Kristina Ochocová (hod míčkem), Vojtěch Vonásek (vrh koulí) a Dominik Dohnal (hod míčkem). Adéla Hanyková (800m), Marek Juda (skok vysoký), David Šeda (800m) a Ondřej Páleník (300m) vybojovali ve své kategorii 2. místo. Bronzovou medaili si odnesli Nela Řeháčková (300m), Vanesa Čermáková (skok vysoký), Anna Nunvářová (800m) a Václav Myšák (vrh koulí). Pochvalu za pěkné výkony si zaslouží i další naši sportovci, kteří tentokrát na medaili nedosáhli. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.        

ICH                     

                                                                 

Více fotografií

Velikonoční charitativní jarmark

V hodinách pracovní výchovy a výtvarné výchovy jsme vyráběli výrobky, které…

ŠD - Vyrábění v DDM

Opět po roce jsem s dětmi dostala nabídku na tvoření z keramiky…

ŠD - Jarní kytičky

S příchodem prvního jarního dne jsem s dětmi pozorovala změny v přírodě. Viděli…