15.10. 2023

Okresní přebor v atletice mladšího a staršího žactva

V úterý 4. října se v Kostelci na atletickém stadionu sešli sportovci a sportovkyně z 12 škol našeho okresu, aby se spolu utkali v rychlosti, vytrvalosti, síle a dalších schopnostech. Ve všech kategoriích si vyzkoušeli běh na 60m, vytrvalostní běh, skok daleký a skok vysoký. Mladší žáci soutěžili ještě v hodu kriketovým míčkem a v běhu na 150m, starší žáci pak ve vrhu koulí a v běhu na 300m. Nejdelší trať závodu 1500m, si zaběhli jen starší chlapci z 8. a 9. tříd.

Naši žáci se stali přeborníky okresu v některých technických disciplínách Radek Baláč ve vrhu koulí, Dominik Dohnal v hodu kriketovým míčkem a Eliška Dostálová ve vrhu koulí. V běhu na 60m uniklo Davidu Šedovi prvenství opravdu o vlásek, a o konečném 2. místě rozhodl až záznam z kamery. Podobně unikla zlatá medaile Kristýně Špačkové, která skočila do výšky 142cm stejně jako vítězka z Dobrušky, ale počet pokusů rozhodl ve prospěch soupeřky.  Stříbrnou medaili si dále odnesli: Jitka Barvínková (hod míčkem), Vojtěch Kaplan (běh na 150m), Adéla Hanyková (skok daleký) a Tomáš Bon (běh na 800m). Třetí místo vybojovali čtyři naši závodníci: Josef Lingr (běh na 60m), Adéla Hanyková (běh na 60m), Jitka Barvínková (skok daleký)a Ondřej Ptačovský (skok vysoký).

Pochvalu za pěkné výkony si zaslouží i další naši sportovci, kteří tentokrát na medaili nedosáhli. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.                              

ICH                      

Více fotografií

ŠD - Den otců

Den otců se slaví každou třetí neděli v červnu.  Zná ho…

Přehazovaná

Ve čtvrtek 13. června se vybraní žáci 5. tříd zúčastnili…

Netradiční pohybové hry

Pohybem ku zdraví, aneb sportování není nikdy dost. V pátek 7….