17.05. 2024

Okresní kolo v atletickém čtyřboji mladších žáků

Po středečním úspěšném čtyřboji starších žáků v Kostelci jsme se v pátek se šesťáky a sedmáky vypravili do Rychnova nad Kněžnou, kde se konal tento závod v mladší kategorii. Závodníci si zde poměřili výkony ve sprintu, vytrvalosti, hodu kriketovým míčkem a ve skoku do dálky nebo do výšky. Příjemný průběh závodu nám na chvíli překazil déšť, ale nakonec se trochu vyjasnilo a tak se závod mohl po krátkém přerušení dokončit. 

Soutěže se zúčastnila naše děvčata Zuzka Pišlová, Anička Řeháková a tři Terezky - Bartáková, Blažková a Langrová. Dívky bojovaly ve všech disciplínách naplno, podaly velmi pěkné výkony a zaslouženě si v obrovské konkurenci vybojovaly 3. místo za atletkami z gymnázia v Dobrušce a žákyněmi ZŠ Solnice.

                                                                                                                                        

V kategorii chlapců nás reprezentovali žáci sedmého ročníku Josef Lingr, Vojtěch Kaplan, Filip Fiala, Filip Svátek a jediný zástupce šesťáků Radim Barvínek, kluci podávali výborné výkony a před poslední disciplínou vedli už o 500 bodů. V závěrečném běhu na 800m všichni zabrali a většina si vylepšila své osobní rekordy, díky tomu udrželi svou pozici a vybojovali celkové 1. místo, hned za nimiskončili žáci ze ZŠ Masarykova z Rychnova nad Kněžnou a ze ZŠ Voděrady.

Gratulujeme všem našim závodnicím a závodníkům a chlapcům přejeme, aby se jim dařilo i v krajském kole, které proběhne v úterý 28. 5. v Kostelci nad Orlicí.

ICH

ŠD - Den otců

Den otců se slaví každou třetí neděli v červnu.  Zná ho…

Přehazovaná

Ve čtvrtek 13. června se vybraní žáci 5. tříd zúčastnili…

Netradiční pohybové hry

Pohybem ku zdraví, aneb sportování není nikdy dost. V pátek 7….