31.10. 2023

Okresní kolo soutěže ve stolním tenise - Voděrady

Tak opět po roce ve Voděradech! Ve středu 18.10.2023 jsme se ráno zhruba v 7:30 vydali do Voděrad, vybojovat co nejlepší umístění v okresním kole stolního tenisu a samozřejmě postoupit do krajského kola. Kategorii mladších dívek ze 6.-7. ročníků obsadila Anna Řeháková a Valentýna Johanedisová, kategorii mladších chlapců Filip Svátek, Dan Žežule a doplňoval je i Tadeáš Podstavek. Za starší dívky 8.- 9. ročník bojovala Veronika Oberreiterová a Tereza Lipenská. A starší chlapci, ti byli ještě dorozděleni do kategorií A – Martin Svátek, David Mejtský a Radovan Hladký, kategorie B – Štěpán Kuzba, Matěj Klapal a Lukáš Fuksa. Další týmy byly ze Solnice, Dobrušky, Opočna, Lhot u Potštejna, Rokytnice v Orlických horách, Rychnova nad Kněžnou, Dobřan a pochopitelně i z Voděrad. A samozřejmě pan učitel Tomáš Malík nesměl na tomhle okresním kole chybět, bez něj by Kostelec neskončil takhle skvěle.

Mladší dívky se po výhře Rokytnice umístily na zaslouženém 3. místě, 2. místo obsadilo gymnázium Dobruška, 1. byla Rokytnice. Každopádně bojovaly statečně, a proto si odváží diplom, medaile i pohár.

U starších dívek se bohužel umístění na stupni vítězů nedostavilo, nicméně jak Verča Oberreiterová tak i Terka Lipenská se velmi snažily, na soupeřky z ostatních škol bohužel ale síly nezbyly. Umístily se tak poslední.

Utkání mladších kluků bylo velmi napínavé a zajímavé, zejména poslední čtyřhra, která i po pár zaváháních dopadla výborně. Umístili se proto na 1. místě a postupují do krajského kola, které se bude konat v dohledné době.

A souboje starších chlapců kategorie A byly jasné už od začátku. Za zeleným stolem jsou Martin Svátek, David Mejtský i Ráďa Hladký jedničky a porazili tak všechny soupeře. Například kluci ze Solnice byli také velmi dobří, ale kostelecké složení je smetlo hravě.

Chlapci starší kategorie B se bohužel na stupni vítězů neumístili, bojovali ale do posledního okamžiku.

Celkové umístění kategorií:

Mladší dívky 6.-7. ročník – 1. místo Rokytnice v Orlických horách, 2. Dobruška, 3. místo Kostelec nad Orlicí (Anna Řeháková, Valerie Johanedisová), 4. Dobřany.

Starší dívky 8.-9. ročník – 1.

Mladší chlapci 6.-7. ročník – 1. Kostelec nad Orlicí (Filip Svátek, Dan Žežule a Tadeáš Postavek), 2. Lhoty u Potštejna, 3. místo

Starší chlapci 8.-9. ročník:  1. místo Kostelec nad Orlicí A (Martin Svátek, David Mejtský, Radovan Hladký), 2. místo Voděrady, 3. Opočno

Všem děkujeme za účast a reprezentaci naší školy, postupujícím přejeme hodně štěstí v dalších kolech!

                                                                                                                                                                  JK

Více fotografií

ŠD - Den otců

Den otců se slaví každou třetí neděli v červnu.  Zná ho…

Přehazovaná

Ve čtvrtek 13. června se vybraní žáci 5. tříd zúčastnili…

Netradiční pohybové hry

Pohybem ku zdraví, aneb sportování není nikdy dost. V pátek 7….