11.04. 2023

Okresní kolo soutěže v anglickém jazyce

V měsíci únoru se konalo školní kolo soutěže v anglickém jazyce pro 8. a 9. ročníky. Do okresního kola jsme mohli poslat jen 2 nejlepší účastníky. Vítězem se stal Michael Nezkusil z 9. B, v těsném závěsu za ním pak Vojtěch Janeček z 9. C.

Pro letošní rok byla nově uspořádána i soutěž pro 7. ročníky, do které se přihlásila jen 2 děvčata, Lucie Blažková ze 7. A a Marianna Ehlová ze 7. C, které tak postoupily ihned do okresního kola.

S danou čtveřicí jsme se vydali do Rychnova nad Kněžnou, kde se 15. 3. 2023 konala okresní kola pro obě kategorie. Při pohledu na hojnou účast byla vidět, hlavně na děvčatech, velká nervozita. Po absolvování poslechu, práce s textem a konverzační části jsme museli dlouho čekat na vyhlášení výsledků.  Netrpělivě jsme vyčkávali, jak vše dopadne. I když „našim“ nakonec unikly medailové pozice, všichni reprezentovali naši školu skvěle a získali tak i cenné zkušenosti do dalších ročníků.

Mgr. Jana Kapuciánová

Očima účastníků:

Poslech byl pro mne nejtěžší. Byl rychlý a alespoň pro mě těžko srozumitelný. Dále byla práce s textem. Ta byla jednodušší, všemu jsem rozuměl bez problému. A poslední disciplínou bylo mluvení. Jelikož jsme si vylosovali dobré téma, tak to nakonec nebylo tak těžké, jak jsem očekával. S 11. místem jsem byl nakonec spokojený, přece jenom konkurence byla veliká a rozdíly mezi námi byly velmi malé.

Vojtěch Janeček

Ve středu 15. března pořádal Královéhradecký krajský institut pro vzdělávání okresní kolo Soutěže v cizích jazycích - soutěž v anglickém jazyce. Naši školu ZŠ Gutha Jarkovského v Kostelci nad Orlicí reprezentovali čtyři žáci.  Všichni soutěžící se ráno zaregistrovali na Střední průmyslové škole v Rychnově nad Kněžnou. Psychicky jsme se připravovali na psací a poslechové testy. Ty byly podle mne vcelku jednoduché. Následovalo ústní zkoušení z různých témat. A potom? Nastalo dlouhé čekání na výsledky mladších a starších žáků. Po důkladné kontrole a zvažování veškerého pro a proti jsme se konečně dočkali. Na předních příčkách se umístili žáci z Rychnova nad Kněžnou. Já jsem obsadila 4. místo, jupí! Byla to moje první zkušenost s takovou soutěží a doufám, že ne poslední.  

Co říci závěrem? Nebojte se přihlásit do jakékoli soutěže. Je to pro nás další výzva posunout se o kousek dál ke splnění snu.   

Lucie Blažková

Atletický čtyřboj staršího žactva - okresní kolo

Nejenže jsme se zúčastnili, ale my jsme i vyhráli. Ve…

Atletický čtyřboj mladšího žactva

Okresní kolo V letošním roce měla organizaci čtyřboje v mladší kategorii na…

Memoriál Václava Cífky 2023

… očima tříd Memoriál Václava Cífky 5.5.2023 – aneb  šesťákům…