06.12. 2019

Ocenění žáků v Katedrále sv. Víta

Dne 6. prosince 2019 se konala slavnostní mše a předávání ocenění v Katedrále sv. Víta. Z naší školy dostaly toto ocenění tři žákyně – za záchranu života. Jednalo se o Nelu Pojslovou, Vendulu Bakešovou a Lauru Voltrovou. Každá z dívek si mohla vybrat dalších 10 až 15 spolužáků, kteří mohli jet do Prahy s nimi.

Program byl nabitý! Když jsme dorazili do hlavního města, hned jsme šli do katedrály, abychom vše stihli. Na místě jsme byli už v 10 hodin, vybrali jsme si dobrá místa k sezení a sledovali závěrečné zkoušení. Samotná mše začínala v 11. hodin a byla vysílána živým přenosem i v televizi. Mši vedl kardinál Dominik Duka. Celý program v katedrále trval asi 90 minut. Přestože v chrámu byla trošinku zima, dalo se to zvládnout a byl to pro nás velký zážitek.

Nela, Vendula a Laura byly po mši oceněny samotným kardinálem Dominikem Dukou v Arcibiskupském paláci. Tam jsme, my spolužáci, nemohli. Přístup do paláce měly pouze oceněné dívky s jejich příbuznými.

Po mši jsme navštívili známá místa v Praze, např. Karlův most, vilu Jana Wericha, nádvoří Pražského hradu, Malostranskou věž, Obří batolata od Davida Černého, Lennonovu zeď…

Celý výlet v adventním čase byl pro nás příjemným zpestřením.

Šárka Jaklová a Kája Kozlová, žákyně 7.C

Ocenění žáků v Katedrále sv. Víta

Ocenění žáků v Katedrále sv. Víta

Certifikát dobrého anděla

Děkujeme jménem všech rodin, které se ocitly v těžké životní situaci vlivem vážného onemocnění.

Sněhuláci pro Afriku

V neděli skončilo fb hlasování o toho nej sněhuláka. Poslední…