28.03. 2017

O bílého havrana Edgara Allana Poea - regionální kolo

V úterý 28. března 2017 proběhl již 14. ročník regionální soutěže „O bílého havrana Edgara Allana Poea“ a „Rabe Ralph von Christian Morgenstern“ v anglickém a německém jazyce polorepublikového rozsahu. Naši žáci znovu navázali na úspěchy z předchozích ročníků soutěže.

V kategorii anglické sólové recitace předvedli skvělé výkony Matěj Hlaváček, Adéla Rykrová a Linda Zářecká z 9. ročníku s Veronikou Šípošovou z 8. ročníku.

V kategorii německé sólové recitace si znamenitě vedl

Jan Voráček a obsadil krásné 2. místo

Republikové finále atletického čtyřboje ASPV

Eliška Šafránková, která vybojovala 3. místo v kategorii starší žákyně II a Iveta Miculyčová, která získala 2. místo ve starších žákyních I.

Puškinův památník - krajské kolo

Třetí skončila Veronika Šípošová, druhá Martina Fajglová a první místo vybojoval vlastně nejmladší - teprve „sedmák“ Filip Dubský, který se ruský jazyk učí teprve 7 měsíců.