11.04. 2023

Noc s Andersenem

Každý rok 2. dubna probíhá po celé republice akce knihoven na podporu dětského čtenářství – Noc s Andersenem. Naše škola se k ní připojila již po druhé. Celý program začal ve čtvrtek 23.3.  dopolední návštěvou městské knihovny a pak se páťáci a třeťáci sešli znovu v 18 h ve škole, aby si užili čtení a nocování ve svých třídách. Protože slavíme letos 100 let od narození významné české ilustrátorky Heleny Zmatlíkové, četly děti tentokrát právě knihy s jejími ilustracemi. Po četbě si mohly vyrobit vizitku ke své knize, zahrát různé hry a na závěr projít stezku odvahy. Ráno už na čtenáře čekala výborná snídaně, kterou uchystala paní školnice a sladká odměna v podobě bábovky, beránka a dalších dobrot, které napekly maminky. Všem za to moc děkujeme a už se těšíme na další nocování ve škole.

                                                                       Za 5.C a 3.C  Hejčlová, Veiserová

Více fotografií

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…