09.06. 2024

Netradiční olympiáda 1. stupeň

Poslední květnový den se na stadionu v Kostelci konalo velkolepé olympijské klání. V úvodním ceremoniálu se představily jednotlivé země, které se pak za mávání vlajek a provolávání hesel prošly stadionem, aby po absolvování uvítacího kolečka společně zazpívaly olympijskou hymnu.

Pak se už celé dopoledne soutěžilo v duchu netradičních disciplín, které děti velmi bavily, takže čas krásně plynul a sportovištěm se ozýval dětský smích i hudba, při které se občas někdo vlnil či nechal unést zpěvem a veselými rytmy.

Také závěrečný nástup s vytvořením olympijských kruhů na stadionu měl netradiční a působivou atmosféru. A vůbec nejlepší bylo, když se děti z 1. st. spontánně připojily ke spolužákům z 9. tříd a společně tančili, zpívali, poskakovali a skandovali. Podařilo se vytvořit prostředí plné radosti a dobré nálady. Počasí také ukázalo pro toto dopoledne přívětivou tvář, takže k dokonale prožitému dni opravdu už nechybělo nic.

Za 1. stupeň bychom chtěli velmi poděkovat panu učiteli Malíkovi za perfektně zorganizovanou akci,  žákům 9. tříd, kteří zvládli svou roli naprosto zodpovědně a skvěle se o mladší spolužáky starali v průběhu celého dopoledne, a také třídním učitelkám 9.A a 9.B- paní učitelce Nadi Šabartové a Ivě Krskové za pomoc s organizací akce.

Kolektiv učitelů 1. st.

Více fotografií

ŠD - Den otců

Den otců se slaví každou třetí neděli v červnu.  Zná ho…

Přehazovaná

Ve čtvrtek 13. června se vybraní žáci 5. tříd zúčastnili…

Netradiční pohybové hry

Pohybem ku zdraví, aneb sportování není nikdy dost. V pátek 7….