08.10. 2015

Návštěva moštárny

Kdo z nás by neměl rád mošt – chutný a zdravý nápoj z jablíček? Proto když nás předseda místních zahrádkářů pan Mrázek pozval na prohlídku moštárny, s nadšením jsme ji přijali. V úterý 29.9. jsme se vypravili do moštárny, kde na nás už čekal pan Ing. Losenický, který nám pověděl vše o výrobě moštu a také celou výrobou provedl. U lisu jsme ochutnali ten první ještě kalný mošt a pak jsme se podívali, jak se už hotový čirý mošt stáčí do lahví. Na závěr celé prohlídky jsme všichni dostali pohárek teplého hotového moštu, který nás v poměrně chladném počasí příjemně zahřál. Celá prohlídka byla velice zajímavá a ještě jednou děkujeme touto cestou za pozvání panu předsedovi Mrázkovi, panu Ing. Losenickému za zajímavé a milé povídání a všem pracovníkům moštárny za zajímavý zážitek.

žáci 3.C a 4.C

Preventivní programy ve školním roce 2025/2026 ZŠ Gutha- Jarkovského

Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…

Školní výlet do Deštného 8. A

Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….

Loučení se školní družinou

Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…