Ve středu 9. dubna žáci 5.A a 5.B navštívili hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové. Lektoři nás nejdříve seznámili s prací zdejšího obřího dalekohledu a předvedli demonstrační pomůcky, žáci si mohli zopakovat znalosti o střídání dne a noci, ročních období, pohybu Slunce. Pak jsme se přesunuli do digitálního planetária, zde jsme se seznámili s jednotlivými planetami a pozorovali jsme známá souhvězdí. Na závěr zdejšího programu jsme zhlédli film o cestě vesmírné sondy Voyager k planetám. Návštěva hvězdárny obohatila znalosti ,které děti získaly v hodinách přírodovědy.
za 5.A a 5. B Mgr. Libuše Chmelařová




Na naší škole vnímáme prevenci jako důležitou součást každodenního života…
Osmáci trávili svůj školní výlet v Deštném v Orlických horách….
Na závěr školního roku jsme se ve školní družině Erbenova…